دارو های ضد افسردگی

داروهای ضد افسردگی، برای درمان اختلال‌های افسردگی ساخته شده‌اند. کسانی که از افسردگی شدید رنج می‌برند، معمولاً با یکی از انواع داروهای ضد افسردگی درمان می‌شوند. انواع داروهای ضدافسردگی عبارتند از

ضدافسردگیهای سه حلقه ای : (از این جهت سه حلقه‌ای نامیده می‌شوند که در ساختار شیمیایی آن‌ها سه حلقه وجود دارد) مانند  ایمی پرامین ، آمی تریپتیلین و نورتریپتیلین

 

مهارکننده های مونوآمین اکسیداز

 مانند ترانیل سیپرومین  ، فنلزین و سلژیلین

 

که باید مصرف کنندگان این دسته

دارویی از غذاهای حاوی   مانند پنیر

MAO

اجتناب کنند

ضد افسردگی‌های سه‌حلقه‌ای مانند الاویل (Elavil) و بازدارنده‌های MAO مانند ناردیل (Nardil)، از طریق مکانیسم‌های گوناگونی فعال می‌شوند، اما به نظر می‌رسد که هر دو با افزایش عمل نوراپی نفرین و سروتونین افسردگی را کاهش می‌دهند.

 

آمی تریپین

ایمی پرامین

تری میپرامین

داکسی پین

فلوکستین

کلومیپرامین

نورتریپ تیلن

بوپروپیون

سرترالین

 

داروهای ضد اضطراب


داروهای ضد اضطراب علاوه بر ایجاد احساس بر طرف شدن تنش عضلانی، احساس آرامش و آسودگی را نیز به همراه می‌آورند. این داروها در درمان اختلال‌های اضطراب مورد استفاده قرار گرفته‌اند. داروهای ضد اضطراب مانند دیازپام ، کلرودیازپوکساید و آلپرازوپام فعالیت سمپاتیک مغز را به اندازه‌ای کاهش می‌دهند که پاسخ‌های اضطراب کاهش یابند یا باز داری می‌شوند. پروپرانول و مپروبامات از جمله سایر داروهای ضد اضطراب هستند

 

دیازپام

آلپرازوپام

پروپرانول

اگزازپام

کلرودیازپوکساید

تری فلوئوپرازین

لورازپام

بوسپیرونکلراید

مپروبامات

فلورازپام

 

داروهای روان گردان

داروهای ضدروان پریشی ، یا آنتی سایکوتیک‌ها برای درمان اختلال‌هایی مانند اسکیزوفرنی ساخته شده‌اند. این گونه داروها تأثیر آرام کننده یا آرام بخش زیادی دارند. بعضی از داروهای ضد روان پریشی مانند تورازین(Thorazine) توهم و هذیان بیمار را کاهش می‌دهند. ولی سایر داروهای ضد روان پریشی مانند کلوزاریل بیمار را سر حال می‌آورند و تقویت می‌کنند. تأثیر اصلی این گونه داروها کاهش و یا حذف نشانه‌های روان پریشی از جمله توهم، هذیان، گوشه گیری و بی احساسی است و برای آرام نگاهداشتن بیماران ساخته نشده‌اند

کلرپرومازین

تیوریدازین

فلوفنازین

هالوپریدول

لیتیوم کربنات

پرفنازین

تیوتیکسین

دیازپام

فنوباربیتال

فلبامات

فنی توئین

کاربامازپین

لاموتری ژین

میدازولام

والپروات سدیم

تیوریدازین

 اُلانزاپین

کلوزاپین

 

داروهای تثبیت کنندهٔ خلق


برای افرادی که از اختلالات دوقطبی رنج می‌برند، داروهای تثبیت کنندهٔ خُلق مانند ریسپریدون برای حالت شیدایی و  لاموتریژین برای حالت افسردگی به کار برده می‌شود تا چرخهٔ افسردگی - شیدایی شان از بین برود. لیتیوم داروی استاندارد برای دوقطبی، مانع نوسان‌های شاخص خلق می‌شود، اما عوارض جانبی خطرناکی دارد. از این رو به جای داروی لیتیم از دو دارو یکی برای حالت شیدایی و دیگری برای حالت افسردگی استفاده می‌شود

الانزاپین

لامویبوژین

دپاکین

 

داروهای خواب آور


دیازپام

لورازپام

فلورازپام

کلرال هیدرات

کلرودیازپوکساید

 

در ادامه ی همین پستها به توضیحات  انواع داروهای روانی !! می پردازیَم !!!

 

+ نوشته شده در سه شنبه 10 اسفند1389ساعت 0:23 توسط دانشجو

هر انسانی نیاز به امنیت روانی دارد و همه افراد موظف هستند شرایط لازم برای خود و شریک زندگی را تامین کنند. روش هایی از قبیل عیب جویی ،  لج بازی ،‌ سرزنش ، داد و فریاد کردن ، کتک زدن ، بددهنی و مشاجره کردن نه تنها احساس نا امنی ایجاد می کند بلکه موجب  اضطراب و تنفر از هم می شود.

افرادی  که شکایت می کنند که همسرشان به آنان احترام نمی گذارد یا به حرف آنها توجه نمی کند ، باید به بررسی و ارزیابی رفتار خود بپردازند و ببینند چه کارهایی کردند یا چه رفتارهایی از خود نشان داده اند که با این وضعیت رو به رو شده اند ؟‌

بدیهی است اگر شما می خواهید همسرتان رفتارش را تغییر دهد ، شما باید رفتار خود را مورد ارزیابی و بازنگری قرار دهید . این همه مشاجره برای چیست؟  مشاجره می تواند بر سر مسائلی از قبیل  طرز لباس پوشیدن ، نحوه برخورد با دیگران ، دوستان ، و افراد فامیل، شغل، اقتصاد خانواده ، و تصمیمات مهم زندگی و بطورکلی همه چیز باشد .

اگر بدانید که شما تنها کسی نیستید که با همسر خود مشاجره می کنید ، شاید کمی احساس راحتی به شما دست دهد . اما بسیاری از افراد در اکثر اوقات در حال مشاجره هستند و این موضوع می تواند ضمن آنکه موجب  ناراحتی و نگرانی شما شود باعث خستگی و فرسایش روحی شما گردد . البته این امکان هم وجود دارد که بر سرمسائل بسیار کم اهمیت، مثلاً برای شام چه غذایی سرو شود ، یا امشب کجا مهمانی برویم بحث شود .

کاملاً طبیعی است که  زوجها بر سر مسائل مختلف ، با یکدیگر اختلاف نظر داشته باشند و گاهی با هم بحث و مشاجره کنند. اما نباید مشاجره به یک عادت طبیعی تبدیل گردد   .

افراد طبیعی هنگام انجام یک مشاجره  با هم وارد بحث می شوند ، و دارای قضاوت صحیحی بوده و به یکدیگر فرصت گوش کردن و حرف زدن را می دهند . اما متاسفانه اغلب اوقات قدرت قضاوت افراد بهم می ریزد ، درست بهم گوش نمی کنند و حتی در شرایط بحرانی کارشان به نزاع می کشد.

● نزاع زوج ها به چه معناست؟

زمانیکه با همسرتان درحال جر و بحث هستند، افکار مختلفی به ذهن شما می رسد. چرا باید بر سر هم فریاد بکشید؟ آیا این امر به آن معناست که همدیگر را دوست ندارید؟ آیا قصد دارید همدیگر را تحقیر کنید ؟

جالب است که بدانید گرفتن نتیجه های واهی از جر و بحث های خانوادگی، کار عاقلانه ای به شمار نمیرود . و در اکثر موارد مشاجره نتیجه خوب و منطقی در پی نخواهد داشت و دراغلب موارد مشاجرات خانوادگی تنها به افراد اجازه می دهد تا  خود را تخلیه احساسی کنند. و حتی می تواند اعتماد ، علاقه و رابطه عاطفی را کاهش دهد .

● جر و بحث زوج ها کاملا طبیعی است

وجود احساسات، عقاید، و اهداف مختلف، در افراد متفاوت ، یک امر کاملاً طبیعی قلمداد می شود. اولین گام به سوی برخورداری از یک رابطه دو طرفه و صمیمانه صحبت کردن درباره همین تفاوت هاست. تمام افراد دنیا از این حق برخوردار هستند که احساسات خود را بیان کرده، عقاید شخصی خود را ابراز کنند و حتی اختلاف نظرهای خود را نیز به زبان بیاورند.

گاهی اوقات زوج ها نسبت به تفاوت های موجود آنچنان سرسختی از خود نشان می دهند. که گفتگوی مسالمت آمیز آنها تبدیل به مشاجره می شود. بهتر است چنین جر و بحث هایی به سرعت خاتمه پیدا کند. افراد از یکدیگر عذر خواهی کرده ، آشتی کنند و به روال عادی زندگیشان باز گردند.

همیشه فرض کنید  همسرتان امروز ، روز بدی را پشت سر گذاشته ،احساس خوبی ندارد ، تحت فشار شدید استرس های روزمره قرار دارد… ( درست شبیه به زمانیکه خود شما با این حالات روبرو هستید ) پس سعی کنید او را درک کنید و با ملایمت و آرامش او را نیز به آرامش سوق دهید .

به هرحال او نیز  انسان است و درست مانند خود شما زمانیکه ناراحت می شود، ممکن است فریاد بکشند. گریه کنند، و حرف هایی بزنند که هیچ قصد و غرضی از به زبان آوردن آنها ندارند . خیلی از افراد خونسردی خود را به راحتی در شرایط مختلف از دست می دهند. بنابر این، این بار که همسرتان بد اخلاقی می کند و شروع به مشاجره و بحث می کند تصور نکنید که حتماً باید بدترین اتفاق به وقوع بپیوندد. شما می توانید وضعیت موجود را کنترل کنید و آرامش را به خود و همسرتان بازگردانید .

● چرا مشاجرات  بالا می گیرد؟

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ،  گاهی اوقات زمانیکه زوجین با یکدیگر بحث می کنند، داد و فریادها رفته رفته زیاد می شوند و اهانتها و کلمات خشن و ناگواری شنیده می شود . هر چند این امر در برخی از خانواده ها رواج دارد ، اما اصلاً درست نیست. افراد نباید به خود اجازه دهند که روی ارزش فردی دیگران پـا بگذارند . شخصیت آنها را خرد کنند و هر حرفی را که به ذهنشان می رسد، بر زبان جاری سازند.فرموش نکنید او همان فردی است که بارها به شما گفته بسیار دوستتان دارد .

گاهی اوقات نزاع های خانوادگی از مرزهای خود خارج شده و با هل دادن طرف مقابل ، پرتاب کردن اشیاء و وارد کردن ضربه به دیگری همراه می شود. حتی اگر طرفین از نظر فیزیکی نیز آسیب نبینند، باز هم مشاجره از حد طبیعی خود خارج شده تلقی میشود. دراین شرایط یکی از طرفین قصد دارد با تهدید و ارعاب ، کنترل امور را بدست گیرد. چنین بحث هایی به هیچ وجه طبیعی قلمداد نمی شوند. این همان زمانی است که لازم است مشاوره با یک متخصص با تجربه صورت گیرد .

زمانیکه دعواهای خانوادگی فیزیکی می شود یا با تهدید همراه می گردد. هر دو طرف باید تحت آموزش قرار بگیرند. که چگونه می توانند خشم خود را کنترل کنند.

فراموش نکنید شما با همسرتان بارها قرار گذاشته اید آرام، خونسرد، و مهربان و با شعور باشید  . و اینک میزان محبت شما با افزایش و تکرار  تعداد دفعات دعواها و  شدت مشاجرات ، و کتک کاری کاهش می یابد .

اگر زوج ها  درمورد مسائل کوچک و پیش پا افتاده با یکدیگر جر و بحث کنند، این امر می تواند تا حدی بیش ازسایر مسائل   ناراحت کننده و دردآور باشد .

● چگونه خانواده ای شاد و سالم داشته باشیم ؟

اگر شما و همسرتان هر چند وقت یکبار با هم مشاجره می کنند، زیاد خودتان را ناراحت نکنید. هیچ خانواده کاملی وجود ندارد. حتی در شادترین خانواده ها هم مشکلاتی به وجود می آید و اعضای آن با یکدیگر بحث می کنند، افراد خانواده موظف هستند تا مسائلی که آزارشان می دهد را تشخیص داده و درمورد آنها با یکدیگر گفتگو کنند. خوشبختانه دراین صورت به راحتی قادرند به مصالحه و سازش دست پیدا کنند. با به کارگیری این شیوه تمام افراد احساس بهتری می کنند و زندگی آنها به حالت عادی خود بازمی گردد.

عضویت دریک خانواده به این معناست که تمام اعضای آن باید قدمی در جهت بهبود زندگی سایرین بردارند و کاری کنند که همه افراد احساس خوشبختی نسبی داشته باشند. گرچه بحث و مشاجره درهر خانواده ای اجتناب ناپذیر است ، اما باز گذشت و درک منطقی از وضعیت روحی طرف مقابل می توان اوضاع را کنترل کرد و بهترین نتیجه را از یک بحث منطقی گرفت . فراموش نکنید با عشق، درک متقابل ، و کمی تلاش تقریبا تمام مشکلات قابل حل می باشند.

هرگز همسر خود را با  دیگران  مقایسه نکنید  بلکه با خودش و وضعیت قبلی و کنونی او مقایسه کنید . سعی کنید رفتارهای مطلوب او را نزد دیگران به ویژه افرادی که او برای نظرشان احترام قائل است  متذکر شوید ، از او قدر دانی کنید . تشویق ، تایید و تحسین رفتارهای مطلوب همسر و تقویت نقاط قوت او مهمترین روش برقراری ارتباط  سالم با همسر است .

در انتها به آماری نگاه کنید که نشان می دهد نه تنها درا اکثر اوقات نتیجه یک مشاجره رضایت بخش نیست ، بلکه می تواند زمینه ساز مشاجرات بعدی باشد .

 

 

 

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!

+ نوشته شده در یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 23:47 توسط دانشجو

روانسنجی(سنجش و اندازه گیری) یکی از گرایش های روانشناسی در دوره ارشد و دکتری است که در آمریکا به رشته روانشناسی کمی(QUANTITATIVE PSYCHOLOGY) بیشتر معروف است. در ایران در دانشگاه علامه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می شود. نیاز به بنیه قوی در آمار و روانشناشی شرط موفقیت در این رشته محسوب می شود. از اساتید برجسته این دانشگاه دکتر محمدرضا فلسفی نژاد و دکتر علی دلاور می باشند.داشتن سواد غنی در مورد روانشناسی و آشنایی خوب با فلسفه علم نیز علاوه بر تسلط داشتن بر ریاضیات و آمار باعث شده است که برخی از دانشجویان این رشته کمتر علاقه مند به این رشته باشند. در حالی که این رشته دارای جذابیت های بی شماری بوده و هیچ دانشجویی حتی در سطح دکتری نمی تواند بگوید که دروس این رشته تکراری می باشد. تسلط داشتن به نرم افزارهای آماری مختلف نظیر SPSS، LISREL،BILOG،MULTILOG، SAS و سایر نرم افزار ها برای انجام تحلیل های آماری ضرورت دارد.این رشته به عبارتی با روش شناسی پژوهش در علوم رفتاری و اجتماعی سروکار دارد و اینکه چگونه می توانیم فعالیت های پژوهشی خود را در راستای علم ناب و کمتر سوگیرانه در روانشناسی و علوم تربیتی سوق دهیم از اهداف تاسیس این رشته در سراسر جهان می باشد.

 

بیماری‌ها و وضعیت‌های غیرمعمول


 • سندرم گانسر
 • ادراک‌پریشی چهره‌ای (prosopagnosia)
 • ادراک‌پریشی (agnosia)
 • استرس
 • اسکیزوفرنی
 • اضطراب
 • هراس اجتماعی(Social Phobia)
 • اختلال وسواس فکری-عملی (OCD)
 • اختلال پانیک (Panic Disorder)
 • اختلال فشار روانی پس آسیبی (PTSD)
 • افسردگی
 • بحران میانسالی
 • شخصیت ضد اجتماعی (Antisocial Personality)
 • اختلالات شخصیتی مرزی (BPD)
 • اختلال شخصیت نمایشی (Passive-aggressive behavior)
 • بزرگ‌سال‌پنداری (adultomorphism)
 • بلندی‌هراسی (acrophobia)
 • پرخاشگری
 • هراس (Phobia)
 • پریشان‌گویی (polylogia)
 • تنبیه‌هراسی (poinephobia)
 • توهم‌زدگی (hallucinosis)
 • تیزهراسی (aichmophobia)
 • جابجایی بساوشی (allesthesia)
 • جامعه‌ستیزی (sociopathy یا psychopathy)
 • جامعه‌گسلی (dissocialization)
 • جن‌هراسی (demonophobia)
 • جنون‌هراسی (maniaphobia یا lyssophobia)
 • خوددگربینی
 • خانواده درمانی (family therapy)
 • خون‌هراسی (hematophobia)
 • درددوستی (algophilia)
 • دردهراسی (algophobia)
 • دروغ‌پردازی (pseudologica fantastica)
 • روان‌پریشی دگرمحور (allopsychosis)
 • روان گسستگی
 • روان‌گسیختگی
 • روان‌نژندی
 • شتابان‌گویی (agitolalia)
 • شیدایی(mania)
 • طوطی‌گفتاری (psittacism)
 • گربه‌هراسی (ailurophobia)
 • گناه‌هراسی (hamartophobia)
 • لمس‌هراسی (haptephobia)
 • هرزه خواری (pica)
 • یادزدودگی پس‌گستر (retrograde amnesia)
 • اختلالات جنسی (SEXUAL DISORDERS)
 • اختلالات کنترل تکانه (IMPULSIVE CONTROL DISORDERS )
 • اختلالات دو قطبی (Bipolar disorder)
 • عقب ماندگی ذهنی
 • وسواس
 • اختلال‌های مرتبط با مصرف مواد (Drug Abuse)

   

  نظریات


   

  در دیدگاه فروید، بهتر است به دو مسئله اشاره کنیم دو کمپلس که در آن‌ها یکی عقدهٔ ادیپ و دیگری عقدهٔ الکترا است. فروید اعتقاد دارد با توجه به این اسامی که از دانشمندان موجود است عقدهٔ ادیپ خاص پسران است و عقدهٔ الکترا خاص دختران است. در این عقده‌ها چه دختر باشد چه پسر در سنین پائین خودش را به والد غیر هم جنس نزدیک می‌کند و از والد هم جنس دوری می کند. مثلاً یک پسر بچه به مادرش گرایش دارد و عاطفهٔ بیشتری به مادرش نشان می دهد و شاید مقداری درگیری با پدرش ایجاد کند و در مورد دختر این مسئله به عکس اتفاق می افتد. کشیده شدن به سمت پدر یا مادر و دوری از والد هم جنس را زمینهٔ این دو عقده می دانیم که پس از مدتی این عقده‌ها در کودک حل می‌شود و با تصفیه و حل شدن این عقده‌ها بچه‌ها خودشان را با بزرگترها همانند می کنند . پسر به سمت پدر می رود و لباس او را می پوشد و حرکات او را تقلید می‌کند و دختر به سمت مادر می رود و جلوه‌های رفتاری مادر را تقلید می کند.

   

 • + نوشته شده در یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 15:34 توسط دانشجو

   

  پر معنی ترین کلمه" ما" است...آن را بکار ببند .

  عمیق ترین کلمه "عشق" است... به آن ارج بنه .

   بی رحم ترین کلمه" تنفر" است...از بین ببرش .

  سرکش ترین کلمه" هوس" است...بآ آن بازی نکن .

  خود خواهانه ترین کلمه" من" است...از ان حذر کن .

   ناپایدارترین کلمه "خشم" است...ان را فرو ببر .

  بازدارترین کلمه "ترس"است...با آن مقابله کن .

  با نشاط ترین کلمه "کار"است... به آن بپرداز .

   پوچ ترین کلمه "طمع"است... آن را بکش .

   سازنده ترین کلمه "صبر"است... برای داشتنش دعا کن .

  روشن ترین کلمه "امید" است... به آن امیدوار باش .

  ضعیف ترین کلمه "حسرت"است... آن را نخور .

  تواناترین کلمه "دانش"است... آن را فراگیر .

  محکم ترین کلمه "پشتکار"است...آن را داشته باش .

  سمی ترین کلمه "غرور"است... بشکنش .

  سست ترین کلمه "شانس"است... به امید آن نباش .

  شایع ترین کلمه "شهرت"است... دنبالش نرو .

   لطیف ترین کلمه "لبخند"است...آن را حفظ کن .

  حسرت انگیز ترین کلمه "حسادت"است... از آن فاصله بگیر .

  ضروری ترین کلمه "تفاهم"است... آن را ایجاد کن .

  سالم ترین کلمه "سلامتی"است... به آن اهمیت بده .

  اصلی ترین کلمه "اطمینان"است... به آن اعتماد کن .

  بی احساس ترین کلمه "بی تفاوتی"است... مراقب آن باش .

  دوستانه ترین کلمه "رفاقت"است... از آن سوءاستفاده نکن .

  زیباترین کلمه "راستی"است... با ان روراست باش .

  زشت ترین کلمه "دورویی"است... یک رنگ باش .

  ویرانگرترین کلمه "تمسخر"است... دوست داری با تو چنین کنند؟

  موقرترین کلمه "احترام"است... برایش ارزش قایل شو.

  آرام ترین کلمه "آرامش"است... به آن برس .

  عاقلانه ترین کلمه "احتیاط"است... حواست را جمع کن .

  دست و پاگیرترین کلمه "محدودیت"است... اجازه نده مانع پیشرفتت بشود .

  سخت ترین کلمه "غیرممکن"است... وجود ندارد .

  مخرب ترین کلمه "شتابزدگی"است...مواظب پلهای پشت سرت باش .

  تاریک ترین کلمه "نادانی"است...آن را با نور علم روشن کن .

  کشنده ترین کلمه "اضطراب"است...آن را نادیده بگیر .

  صبورترین کلمه "انتظار"است... منتظرش باش .

  بی ارزش ترین کلمه "انتقام"است... بگذاروبگذر .

  ارزشمندترین کلمه "بخشش"است... سعی خود را بکن .

  قشنگ ترین کلمه "خوشروئی"آست... راز زیبائی در آن نهفته است .

  تمیزترین کلمه "پاکیزگی"است... اصلا سخت نیست .

  رساترین کلمه "وفاداری"است... سر عهدت بمان .

  تنهاترین کلمه "گوشه گیری"است... بدان که همیشه جمع بهتر از فرد بوده.

  محرک ترین کلمه "هدفمندی"است... زندگی بدون هدف روی آب است  و ...

   هدفمندترین کلمه "موفقیت"است... پس پیش به سوی آن ...

   

  + نوشته شده در یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 15:27 توسط دانشجو |

   

  امروز یه سر رفتم میدون انقلاب مثل همیشه شلوغ بود و پر از ازدحام جمعیت ...

  رفتم تو یه کتاب فروشی اول کتابای دانشگاهمو گرفتم و بعد هم یه تقویم سال جدید و رفتم یه کتابفروشی دیگه از اونجایی که به این کتابفروشی زیاد میرم چون کتابای زبان و پزشکیش تکمیله و بنده نیم تا یک ساعت رو صرف دیدن کتابها میکنم و فروشنده ها اعتراضی ندارند خدا رو شکر ! رفتم طرف کتابای روانشناسی و سری ترجمه های نفیسه معتکف که همیشه از موفقیت نوشته هاش رو میخوندم ایندفعه کتاب روزشمار راز خیلی جلب توجه میکرد البته درسته دو سالیه که چاپ شده اما من عاشق این سری کتابهام . یادداشتهای مرد فرزانه ... فرزند هستی ... شعله ی عشق ( مجموعه داستان کوتاه ) ... آه ، تویی ؟!! و خیلی چیزای دیگه که همشونو دارم این مربوط به روزشمار راز هست به مناسبت روز تولدم :

  اگر فکر هر آنچه را میخواهی در سر بپرورانی و آنرا فکر غالب خود کنی ، خواسته ات را به زندگی ات فرا خواهی خواند . 3 اکتبر / 11 مهر

   

  راستی یه خبر : من امسال کنکور تجربی میخوام بدم ... از اونجایی که نشستم و بلانسبت شما مثل خر دارم میخونم !!! دعا کنید به اون چیزی که میخوام برسم ...

  OK ؟

   

  + نوشته شده در یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 0:29 توسط دانشجو

   

  روزي مرد جواني وسط شهري ايستاده بود و ادعا مي كرد كه زيبا ترين قلب را درتمام آن منطقه دارد . جمعيت زياد جمع شدند . قلب او كاملاً سالم بود و هيچ خدشه‌اي بر آن وارد نشده بود و همه تصديق كردند كه قلب او به راستي زيباترين قلبي است كه تاكنون ديده‌اند . مرد جوان باكمال افتخار با صدايي بلند به تعريف قلب خود پرداخت .

   ناگهان پير مردي جلوي جمعيت آمد ... و گفت كه قلب تو به زيبايي قلب من نيست !!!

   مرد جوان و ديگران با تعجب به قلب پير مرد نگاه كردند قلب او با قدرت تمام مي‌تپيد اما پر از زخم بود . قسمت‌هايي از قلب او برداشته شده و تكه‌هايي جايگزين آن شده بود و آنها به راستي جاهاي خالي را به خوبي پر نكرده بودند براي همين گوشه‌هايي دندانه دندانه درآن ديده مي‌شد . در بعضي نقاط شيارهاي عميقي وجود داشت كه هيچ تكه‌اي آن را پرنكرده بود.

   مردم كه به قلب پير مرد خيره شده بودند با خود مي‌گفتند كه چطور او ادعا مي‌كند كه زيباترين قلب را دارد ؟

  مرد جوان به پير مرد اشاره كرد و گفت تو حتماً شوخي مي‌كني ؛ قلب خود را با قلب من مقايسه كن ؛ قلب تو فقط مشتي رخم و بريدگي و خراش است .

  پيرمرد گفت : درست است . قلب تو سالم به نظر مي‌رسد اما من هرگز قلب خود را با قلب تو عوض نمي‌كنم . هر زخمي نشانگر انساني است كه من عشقم را به او داده‌ام ، من بخشي از قلبم را جدا كرده‌ام و به او بخشيده‌ام . گاهي او هم بخشي از قلب خود را به من داده است كه به جاي آن تكه‌ي بخشيده شده قرار داده‌ام ؛ اما چون اين دو عين هم نبوده‌اند گوشه‌هايي دندانه دندانه در قلبم وجود دارد كه برايم عزيزند ؛ چرا كه ياد‌آور عشق ميان دو انسان هستند . بعضي وقتها بخشي از قلبم را به كساني بخشيده‌ام اما آنها چيزي از قلبشان را به من نداده‌اند ، اينها همين شيارهاي عميق هستند . گرچه دردآور هستند اما ياد‌آور عشقي هستند كه داشته‌ام . اميدوارم كه آنها هم روزي بازگردند و اين شيارهاي عميق را با قطعه‌اي كه من در انتظارش بوده‌ام پركنند ، پس حالا مي‌بيني كه زيبايي واقعي چيست؟


  مرد جوان بي هيچ سخني ايستاد ، در حالي كه اشك از گونه‌هايش سرازير مي‌شد به سمت پير مرد رفت از قلب جوان و سالم خود قطعه‌اي بيرون آورد و با دستهاي لرزان به پير مرد تقديم كرد پير مرد آن را گرفت و در گوشه‌اي از قلبش جاي داد و بخشي از قلب پير و زخمي خود را به جاي قلب مرد جوان گذاشت .

  مردجوان به قلبش نگاه كرد ؛ ديگر سالم نبود ، اما از هميشه زيباتر بود زيرا كه عشق از قلب پير مرد به قلب او نفوذ كرده بود

   

   

  + نوشته شده در یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 0:20 توسط دانشجو

   

  فرض کنید به شما این امکان را می دهند که یک رئیس جمهور برای دنیا انتخاب کنید که قادر باشه به بهترین نحو دنیا رو رهبری کنه سه نفر برای اینکار انتخاب شدن شما بگید بین این سه نفر کدام را انتخاب می کنید ؟؟؟ . . .

  ولی اول به این سوال پاسخ دهید ... بعد می ریم سراغ انتخابمون

  فکر کنید شما یه مشاور و مددکار اجتماعی کارآمد هستید یک روز یه خانم باردار به شما مراجعه می کند که 8 فرزند داره که سه تاشون ناشنوا هستن ، دوتاشون کور و یکی عقب افتاده ضمنا خود خانم هم بیماری مهلکی داره ! با شما مشورت می کنه که سقط جنین بکنه یا نه ؟! شما با تجربه ای که دارید و صرف نظر از اعتقادات مذهبی ، برای او چه پیشنهادی دارید ؟؟؟ سقط جنین بکنه یا نه ؟

  پس الان شد دو مورد :

  1) یک رهبر برای دنیا

  2) مشکل این خانم باردار

  سه تا نامزد برای ریاست دنیا داریم :

  آقای شماره یک : با سیاستمدارهای بد نام و رشوه خوار کار می کنه و روزی 10 لیوان مشروب می نوشه .

  آقای شماره دو : از کار قبلی اش اخراج شده ، تا 12 ظهر می خوابه ، در مدرسه چند بار رفوزه شده ، تریاک می کشد ، تحصیلات آنچنانی نداره و روزی یک بطری مشروب می خوره و چاق و بی ریخته .

  آقای شماره سه : دولت کشورش بهش مدال شجاعت داده ، گیاهخواره و دارای سلامت کامل است ، اهل سیگار و مشروب نیست و سابقه ی بد هم ندارد به چه کسی رای می دهید؟؟؟؟

  برای خواندن بقیه ش برید ادامه ی مطلب ... هیجانش بیشترتره !!!!!!

   

   

   

  ادامه مطلب

  + نوشته شده در یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 0:15 توسط دانشجو

  روزی از دانشمندی ریاضیدان نظرش را درباره زن و مرد پرسیدند...جواب داد

   اگر زن یا مرد دارای ( اخلاق) باشند پس مساوی هستند با عدد یک =1

  اگر دارای (زیبایی) هم باشند پس یک صفر جلوی عدد یک میگذاریم =10

  اگر (پول) هم داشته باشند دوتا صفر جلوی عدد یک میگذاریم =100

  اگر دارای (اصل و نصب) هم باشند پس سه تا صفر جلوی عدد یک میگذاریم=1000

  ولی اگر زمانی عدد یک رفت (اخلاق) چیزی به جز صفر باقی نمی ماند

  و صفر هم به تنهایی هیچ نیست پس ان انسان هیچ ارزشی نخواهد داشت

   

   

  + نوشته شده در یکشنبه 8 اسفند1389ساعت 0:11 توسط دانشجو

  الفبای یونانی Psi اغلب به عنوان نماد روان‌شناسی استفاده می‌شود.

  Home
  Email
  Night Skin